Žďárské noviny: Dětská hřiště a bezpečnost cyklistů

Anketa pro kluby politických stran

Téma: Dětská hřiště a bezpečnost cyklistů

 

Blíží se prázdniny, a jako každoročně se zvýší neorganizovaný pohyb dětí po městě. Do přírody nebo za koupáním také začínají vyrážet rodinky na kolech. Jak je na tom podle vašeho klubu Žďár s bezpečnými dětskými hřišti a sportovními plácky přímo v sídlištích…? A víte, s jakými největšími problémy se na území Žďáru potýkají cyklisté?

 

Základem dobrého města jsou kvalitní hřiště

 

Pokud chceme, aby naše budoucí generace nevyrůstaly jen ve virtuální realitě, musíme jim vytvořit atraktivní a bezpečné venkovní prostředí. Z tohoto důvodu náš klub považuje stav dětských hřišť a sportovních plácků ve městě za velmi tristní. Dlouhodobě byla jejich údržba, ale i rozvoj trestuhodně podfinancovány. Proto jsme rádi, že společně s projektem Aktivně pro Žďár se nám za poslední čtyři roky podařilo navýšit kapitolu 34.8 Dětské hřiště v městském rozpočtu z částky 375.000,- Kč na 1.321.000,- Kč, která již umožňuje jejich smysluplný rozvoj.

 

Za největší problém cyklistů v našem městě považujeme roztříštěnost cyklostezek. Ideální stav je propojení všech městských a místních částí sítí na sebe navazujících cyklostezek. Doufáme, že v červnu bude schválena podaná žádost o dotaci, která například umožní vybudování cyklolávky přes řeku Sázavu na Farčatech.

 

– Radek Zlesák –

 

Zdroj: Žďárské Noviny

event_note