O mně

Narodil jsem se 11. 7. 1983 v místě, kde na svět přicházejí žďárští rodáci, a to v porodnici v Novém Městě na Moravě.

 

Po dokončení základní školní docházky na 2. ZŠ v ulici Komenského ve Žďáře jsem vystudoval VOŠ a SPŠ ve Žďáře nad Sázavou. Po složení státní maturitní zkoušky jsem se rozhodl, že před studiem pedagogické fakulty dám přednost technickému oboru, a to stavařině na Vysokém učení technickém v Brně, kde jsem absolvoval Fakultu stavební. Při studiu jsem se zaměřil na tzv. „městské inženýrství“, kde jsem se zapojil i do vědecké činnosti v oblasti vodárenství.

Po obhájení diplomové práce a složení státních zkoušek v magisterském studiu jsem se rozhodl, že i přes zajímavou nabídku ze strany fakulty nebudu pokračovat v postgraduálním studiu. Nastoupil jsem na pozici vodohospodáře do společnosti ŽĎAS, a.s., divize Energetika. Zde jsem setrval 2 roky, na které vzpomínám velmi rád. V roce 2010 jsem se rozhodl využít lukrativnější nabídky společnosti IP IZOLACE POLNÁ, s.r.o., kde jsem nastoupil na pozici přípravář, následně jako projektant. Před mým zvolením do sněmovny jsem u téže společnosti působil jako projektový manažer. Mým hlavním úkolem bylo řízení stavebních zakázek při revitalizaci bytových domů.

 

Od raného mládí ve volném čase působím jakožto vedoucí v dětském turistickém oddíle Duha AZ sídlícím ve Žďáře. Měl jsem možnost vyzkoušet si řadu funkcí od hlavního vedoucího tábora, zástupce hlavního vedoucího oddílu až třeba po zdravotníka. Tyto činnosti mě vnitřně velmi obohatily. I když se jedná o práci dobrovolnou, tak bych se jí nevzdal. Nahrazuje mi lidskou stránku, kterou mi technika dát nemůže. Díky této aktivitě jsem měl možnost potkat řadu zajímavých lidí.

Vždy jsem sledoval vývoj v naší společnosti. Tento zájem mě přes „Akci nespokojených občanů“ evolučně nasměroval do hnutí ANO, ve kterém působím od samého počátku. Svojí prací bych chtěl pozměnit moje rodné město k lepšímu. Ze začátku jsem byl velmi zaskočen, kolik problémů se ve Žďáře skrývá a neřeší se. Věřím, že se nám v první fázi podaří Žďár stabilizovat a nasměrovat ho k dlouhodobému rozvoji.

 

Radek Zlesák 4 Radek Zlesák 2 Radek Zlesák 3 Radek Zlesák 1